שאלות נפוצות


 • תוך כמה זמן מרגע ההפעלה יורגש חום ברצפה והבית יהיה חם?

  בחימום מים- כאמור מערכת המים מופעלת באופן רציף כל ימי החורף, החל מתחילתו ועד סופו, לכן אין משמעות לזמן התגובה של המערכת. יחד עם זאת, ישנה האפשרות למתג חדרים ספציפיים באמצעות תרמוסטט מקומי, במקרה זה זמן התגובה תלוי במספר גורמים: הטמפ’ בחוץ, סוגי החיפוי ברצפה (ישנם מוליכים יותר או פחות) והבידוד התרמי של הבית, כל אלה יסתכמו בזמן תגובה של שעה אחת עד 3 שעות.

  בחימום חשמלי – זמן התגובה משתנה בהתאם לנתונים שצוינו מעלה, טמפ’ בחוץ וכו’… אך יחד עם זאת, חימום תת רצפתי חשמלי הינו בעל הספק כמעט כפול לעומת חימום מים ,(פר מטר מרובע) מה שמקנה לו זמן תגובה מהיר מאוד על פני חימום מים.

 • האם המערכות חסכוניות?

  המערכות אותן אנו מספקים, מגיעות עם מפרט טכני ברמה הגבוהה ביותר הקיימת כיום בשוק, הבאה לידי ביטוי בסוג ועובי הבידוד התרמי, סוג הצנרת ואופן  הפיזור שלה תחת הרצפה והולכת החום, או יריעות החימום החשמלי, במבנה ואופן ישומן, התרמוסטטים אותם אנו מספקים ואפשרויות השליטה המגוונות על מערכת החימום, היעילות האנרגטית של משאבות החום. כל אלה מאפשרים בסופו של דבר לחסכון באנרגיה לעומת מערכות אחרות .

 • האם ניתן להתקין מע’ חימום תת רצפתי תחת פרקט?

  בספו דומוטק אנו יודעים להתאים לכל לקוח ולכל סוג חיפוי וריצוף שיחפוץ את מערכת החימום האידיאלית ביותר עבורו! ישנן מערכות ייעודיות עבור מגוון סוגי החיפוי- “פרקט צף” , פרקט בהדבקה, שיש, אבן, קרמיקה, בטון מוחלק, ואף שטיחים מקיר אל קיר. ועוד.

 • מה זה משאבת חום?

  משאבת חום היא למעשה יחידת ייצור אנרגיה (מים חמים) משאבת החום, במערכת חימום תת רצפתי, פועלת על פי אותו עקרון עבודה של מזגן. מדחס ויחידת עיבוי המתעלים את החום שקיים בחוץ בסביבה (כל עוד טמפרטורת סביבה היא מעל 0 מעלות) אל המים המוזרמים לרצפה. שיטת עבודה זו מושפעת מאוד מהטמפ’ בחוץ, ככל שבחוץ הטמפ’ גבוהה יותר כך משאבת החום יעילה יותר, יעילות אנרגטית זו ניתנת למדידה ובשפה המקצועית נקראת COP.

  משאבת החום אותה אנו מספקים, מדגם Euro Chiller ניחנה ביעילות גבוהה במיוחד, ועל פי תקן למדידה היא מפיקה COP של 1:3.2 בטמפ’ של 7 מעלות ועד COP  של 1:6 בטמפ’ גבוהות יותר!! (1 קילוואט צריכת אנרגיה יספק תפוקת חימום של 6 קילוואט) אופן עבודה זה הופך את משאבת החום למערכת היעילה ביותר שקיימת בשוק ופתרון החימום הזול ביותר שקיים.

 • האם ניתן לחלק את המערכת לאזורי הפעלה שונים?

  התשובה היא רלוונטית בעיקר למערכות חימום חשמלי, היות ומערכות המים ממילא מופעלות ללא הפסקה. בחימום חשמלי אין מגבלת מינימום שטח לחימום , ניתן לחמם כל שטח החל מ- 1 מטר מרובע ועד לאין סוף שטח, הכל תחת נקודת שליטה אחת או יותר על פי בחירת הלקוח

  המשמעות היא שאנו קובעים (בשיתוף עם הלקוח) איך המערכת תחולק ואיפה ימוקם כל תרמוסטט, כל תרמוסטט עובד באופן עצמאי לחלוטין וללא מגבלה של שטח מינימום או מקסימום, דבר המאפשר לחלק את כל הבית לאזורי הפעלה שונים שהפעלת כל אחד מהם אינו תלוי באחר.

  במערכות המים אין גמישות בדומה לחשמל, אולם גם כאן ניתן לחלק לאזורי הפעלה שונים.

 • האם ניתן לשלוט על המערכות מרחוק באמצעות סמרטפון?

  אנו בספו דומוטק פיתחנו אפליקציה ייחודית לשליטה על מערכות החימום , אפליקציה המאפשרת שליטה מוחלטת מרחוק על כל אזור ואזור, הפעלה רגעית, או תכנות שבועי לכל אזור הפעלה, כיבוי או הפעלה כללי למערכת, ופונקציות נוספות כמו: מצב “חופשה” המאפשר בלחיצת כפתור אחת לשמור את כל הבית (או אזורים נבחרים) לעבוד בטמפ’ קבועה אותה אתה המשתמש קובע עד להודעה חדשה,  זה יכולה להיות טמפ’ נמוכה כדי למנוע “קיפאון”  של הבית וכו’.. ואף פונקציות נוספות כמו הפעלה איטית –  בחדרים בהם מותקן פרקט, חשוב להפעיל את מערכת החימום לאט מאוד ובהדרגה ולא לתת ” שוק טרמי” לפרקט, הפעלה איטית כאמור תעלה את הטמפ’ ברצפה באיטיות מבוקרת מאוד – כשעה אחת לכל מעלה! הפעלה זו חשובה בתחילת כל חורף כאשר מבצעים הפעלה ראשונה .

 • האם ניתן לחבר את מערכת החימום לבית חכם?

  במקרים בהם מתוכננת מערכת בית חכם לשליטה על מערכת החשמל בבית, ניתן למזג את השליטה על מערכת החימום את תוך מסכי השליטה של מערכת הבית החכם. בספו דומוטק פיתחנו בקר ייחודי המהווה ממשק ייעודי בין מערכת החימום למערכת בית חכם, ממשק המאפשר אינטגרציה מושלמת אל מול כל חברת בית חכם הקיימת כיום בארץ.

  השליטה מביאה לידי ביטוי מגוון אפשרויות שלא קיימות במקומות אחרים(אצל מתחרים): העלאה והורדה של טמפ’ בכל חדר וחדר, צפיה בטמפ’ החדר , כיוון שעות הפעלה וכיבוי לכל חדר, והכל תחת אותו ממשק של מערכת בית חכם.

 • מהו טווח האחריות למערכות?

  אנו מאמינים במוצר שאנו מספקים, זה המוטו כאשר אנו מתחייבים לאחריות אותה אנו נותנים לכל לקוח, אחריות שאין לה אח ורע בארץ.

  האחריות מתחלקת על פני מגוון המערכות, כאשר על כת העזרים התת ריצפתים – יריעות לחימום חשמלי או צנרת המים אחריות לכל החיים!

  למשאבות החום אנו מספקים אחריות מלאה ל 5 שנים !!!!

  למרכזיות המים (המניפולדים) אחריות ל 10 שנים!!!

 • מה הסיכוי לנזילת מים?

  צנרת המים אותה אנו פורסים תחת הרצפה, הינה רציפה וללא מחברים, כך שהאפשרות לדליפת מים אינה קיימת!

 • שדות מגנטיים בחימום חשמלי, מה הסיכון והאם קיים כזה?

  מערכות החימום התת רצפתי אותן אנו מספקים הינן בטוחות לחלוטין ועומדות בכל תקן אפשרי, ואף בהמלצות המחמירות של המשרד להגנת הסביבה!

  גופי החימום הינם דו גידיים לנטרול השדה האלקטרו מגנטי וכוללים סיכוך לכל אורך הכבל המשמש הארקה תיקנית.

  התקן הבינלאומי (הוא גם הרלוונטי בישראל) עומד על סף חשיפה של עד 2000 מילי גאוס

  המשרד להגנת הסביבה ממליץ להיחשף ללא יותר מ 10 מילי גאוס ב 24 שעות, וזאת בשל העובדה ששדות מגנטיים אופפים אותנו בכל מקום בבית, הנובעים מקווי החשמל בבית או מכל מכשיר חשמלי אחר בבית.

  חימום תת ריצפתי חשמלי בתוצרת ספו דומוטק , פולט שדה אלקטרו מגנטי ברמה של לא יותר מ 0.3 מילי גאוס!!!

  שזה פחות מהתקן באלפי אחוזים ופחות מהמלצות המשרד להגנת הסביבה גם כן!

 • מה עדיף? חימום תת רצפתי מים או חשמל?

  זה מאוד תלוי, ומשתנה מאוד בין לקוח ללקוח, על פי מספר פרמטרים:

  מיקום גיאוגרפי של הבית – באזורים קרים מאוד מומלץ להתקין מערכת מים שעקרון ההפעלה שלה הוא רצוף לכל חודשי החורף ללא כיבוי. גודל הבית – בבתים גדולים במיוחד מומלץ לחושב על נושא חסכון בצריכת האנרגיה, שכן  מערכת חימום מבוססת מים חסכונית עד לכדי 60% בצריכת האנרגיה. אופי החיים ובני הבית – האם הבית ריק רוב שעות היום ומתאכלס שוב רק בשעות הלילה והערב? או כל היום הבית מלא. יחד עם זאת, מערכות חימום תת רצפתי חשמליות מאוד מודולריות וניתנות להתקנה ללא מגבלת שטח מינימאלי, מערכת חימום רצפה חשמלי זולה מאוד בקניה ובחשיבה לטווח הקצר כדאית.

  החזר ההשקעה – ידוע כי מערכת מים זולה מאוד בעלויות השימוש לעומת מערכת החשמל, בחשבון פשוט ניתן לראות כי החזר ההשקעה נע בין 6-8 חורפים. מערכת חשמל לעומת מים איננה דורשת תחזוקה כל שהיא , מע’ מאוד אמינה עם 0 תחזוקה ו- 0 תקלות, במים ישנם חלקים נעים = יש תחזוקה.

 • האם המערכות חימום רצפה בטיחותיות?

  בחימום חשמלי- המערכת הבטיחותית ביותר שקיימת כיום בשוק! אין אש גלויה, אין אלמנטים חשופים, גוף החימום מותקן תחת הרצפה ואינו גלוי לעין, המשמעות היא – בטיחות מרבית!

  בחימום מים – המערכת בטיחותית לא פחות מחשמל, תחת הרצפה ישנה צנרת בה מוזרמים מים המחוממים באמצעות משאבת חום , משאבת החום מותקנת על הגג.

דילוג לתוכן