הסבה ושדרוג מערכות

הסבה ושדרוג של מערכת חימום מיושנת

אל תחכו לרגע האחרון… צמצמו משמעותית את ההוצאה לחורף הקרוב!

מערכות חימום תת רצפתי נחשבות לפתרון המועדף והיעיל ביותר לחימום הבית בחודשי החורף הקרים. ישנן שתי שיטות עיקריות של מערכות חימום תת רצפתי – מערכת הכוללת צינורות מים המתפצלים בין החדרים השונים במבנה ומחוברים למקור אנרגיה שתפקידו לחמם את המים בצנרת או מערכות עם גופי חימום חשמליים המותקנים מתחת לרצפה שמפיצים את החום לחלל החדר. מעבר למערכות התת רצפתי, ישנן מערכות הסקה לחימום הבית באמצעות רדיאטורים. בשנים קודמות נהגו לחבר את המערכות מבוססות מים למקור אנרגיה הפועל באמצעות סולר, נפט או גז, אך לאור עליית המחירים הגבוהה של הסולר פתרון זה אינו משתלם עוד.

הסבה למשאבת חום
תפקיד מקור האנרגיה של מערכת החימום התת רצפתי הוא לחמם את המים ולסחרר אותם במעגל סגור. כאמור, בעבר מחיר הסולר היה נמוך לכן רבים בחרו במערכות המופעלות על ידי סולר. אם זאת, לאור הקפיצה במחירי הסולר גילו רבים כי מחירי החימום קפצו מעלה לכן כדאי לדעת כי הסבת המערכת למשאבת חום מאפשרת לחמם את הבית בעלויות נמוכות וכך ניתן לחסוך עשרות אלפי שקלים בשנים הקרובות. יש לציין כי עלות הסבת המערכת ל”משאבת חום” הינה כעלות הסולר לחימום הנדרשת לחימום בעונה אחת עד שתי עונות חורף לכל היותר. לפיכך, מומלץ לשדרג ולהסב מערכת חימום תת רצפתי מסולר למשאבת חום יעילה וחסכונית.
חישוב קל מראה כי עלות החימום של בית בגודל כ- 200 מ”ר באמצעות מערכת חימום תת רצפתי עם משאבת חום הינה כ- 850 ₪ בלבד לחודש, בחימום מסביב לשעון 24/7, ובסך הכל עלות של 3,400 ₪ לארבעת חודשי החורף. זאת בעוד שעלות חימום הבית באמצעות סולר עומדת על כ- 15,000 ₪ לעונה אחת !!! .

  •  חישוב עלויות השימוש עלול להשתנות בהתאם למיקום הבית בארץ, איכות הבידוד בבית, סוג הריצוף, גובה התקרה, מספר וגודל החלונות ועוד.

חיסכון משמעותי בעלויות החימום
צריכת החשמל של מערכת חימום תת רצפתי הפועלת באמצעות משאבת חום נמוכה בעשרות אחוזים מעלות הפעלת המערכת באמצעות סולר, ומשיגות יעילות של עד 75% בהוצאות השימוש. משאבת חום פועלת על חשמל ויודעת לנצל את טמפרטורת הסביבה ביעילות גבוהה, לכן היא חסכונית באופן משמעותי ממקורות אנרגיה אחרים כמו סולר, גז ונפט. עלות החימום במשאבת חום הינה כרבע בלבד מעלות החימום באמצעות מערכת המופעלת ע”י סולר או חשמל וכחצי מעלות הפעלת המערכת באמצעות גז. משאבות חום נמצאות בחזית הטכנולוגיה ושדרוג והסבת מערכת החימום התת רצפתי למשאבת חום הינה מתבקשת ומאפשרת חיסכון משמעותי בעלויות.

לא חבל לבזבז כסף על חימום הבית בגלל מערכות מיושנות?
הצטרפו למאות לקוחות מרוצים שהחיו את המערכת המיושנת , ונהנים ממערכת חימום מודרנית וזולה לשימוש!

דילוג לתוכן